Objednávky s přepravou, naším vozem, stejně tak osobní odběry objednávek fungují BEZE ZMĚN. Není možný volný prodej na našich pobočkách-rozhodnutí vlády ze dne 21.10.

Dřevěná garáž KARIBU 54133 28 mm natur

Neohodnoceno
Značka: Lanit Plast
87 990 Kč –15 %
Dřevěná garáž KARIBU 54133 28 mm natur
87 990 Kč –15 % 74 792 Kč / ks 61 812 Kč bez DPH
Na dotaz

Dřevěná garáž, síla stěny 28 mm, vnější rozměry š 297 x d 447 cm, zastavěná plocha 13,28 m2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Německá kvalita od prémiového německého výrobce Karibu Holztechnik GmbH.

Garáž z přírodního dřeva pro menší vozidlo. S tloušťkou stěny 28 mm nabízí jistotu a stabilitu bytelné dřevostavby. Vjezd do garáže je zajištěn velkou dvoukřídlou dřevěnou branou š 238 x v 193 cm. Pokud tuto bránu dokořán otevřete, máte přístup k velkému interiéru o rozměrech š 274 x 424 cm. V boční stěně je možný vstup klasickými dveřmi š 82,5 x v 170 cm s přídavným okénkem. Pokud nechcete vyjíždět ven, ale pouze chcete do auta uložit věci, tak nemusíte otevírat velkou bránu, ale můžete využít menší dveře. Šikmá střecha z masivních dřevěných desek zajišťuje dlouhodobou ochranu proti povětrnostním vlivům.

Vybrané parametry garáže:

 • materiál: severský smrk s tloušťkou stěny 28 mm
 • vnější rozměry: 297 x 447 cm
 • vnitřní rozměry: 274 x 424 cm
 • podlahová plocha: 12 m2, uzavřený prostor: 28,7 m3
 • rozměr soklu (základové desky): 280 x 430 cm
 • výška hřebene: 270 cm
 • střecha: šikmá střecha
 • přesah střechy vpředu: 27,5 cm
 • střešní převis levá strana: 29 cm
 • přesah střechy vpravo: 29 cm
 • zadní převis střechy: 28,5 cm
 • střešní plocha: 17,4 m2
 • sklon střechy: 20°
 • zatížení sněhem: 125 kg / m2
 • dveře: 95 x 179 cm (průchodnost: 82,5 x 170 cm)
 • střecha (možnost volby)
  • bonský šindel: 7 balení + 2x bitumenová role 1x5 m
  • nebo
  • samolepící bitumenová role (0,5x5 m): 9 rolí

Základy garáže:
Věnujte prosím MIMOŘÁDNOU péči při budování základu pro garáž. Základ postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině.  Pro trvanlivost základu je nutno dodržet tyto nejdůležitější předpoklady - podkladpravoúhlost přesná rovina. S kvalitním základem vydrží garáž o mnoho let déle. Nechte si poradit nebo základ zhotovit odborníkem-stavařem.

Podlaha:
Garáž stavte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu.

Střecha:
Střecha je zhotovena z dřevotřískových desek. Střešní krytina není obsahem dodávky a je nutné ji ihned po stavbě doplnit podle vlastní volby. Pro domky se šikmou střechou doporučjeme samolepící bitumenovou lepenku, na ploché střechy samolepící střešní hliníkovo-bitumenovou fólii. U střech se sklonem >15o je vhodný i bitumenový šindel. Potřebný počet rolí samolepící bitumentové krytiny o rozměru 0,5 x 5 metrů pro tento model domku = 9 rolí.

Povrchová úprava garáže:
Garáže KARIBU dodáváme v přírodním dřevu:

 • Přírodní dřevo - před montáží musí být všechny stavební díly ošetřeny hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň voděodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Dbejte na to, aby lazura měla dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! Nechte si podrobně poradit od odborného prodejce barev, co se týká ochrany přírodního jehličnatého dřeva a dodržujte pracovní postup výrobce nátěrové hmoty. Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání. Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Povrchovou ochranu domku je nutné pravidelně opakovat a domek tak udržovat v dobrém stavu.

Skladování před montáží:
Pozor, balík s materiálem není vodotě
sný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, ne přímo položenou na zemi, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Neskladovat ve vytápěném prostoru!

Povolení ke stavbě garáže:
Dřevěná garáž s pevnými základy může vyžadovat určitá povolení od místních úřadů. Proto raději před nákupem garáže ověřte 
na stavebním úřadě aktuální situaci s územním rozhodnutím (rozhodnutí o umístění stavby). Doporučujeme na všech místních úřadech ověřit platné předpisy pro oblast plánované stavby garáže, protože stavba garáže může být úřady zrovna v místě vašeho pozemku z různých důvodů omezena. Pokud máte pozemek v nájmu, tak se musíte v první řadě dohodnout s jeho majitelem.

Upozornění - garáž na obrázku může obsahovat příplatkové prvky, které nejsou obsahem základního balení (typicky podlaha nebo střešní krytina).

Rozměry balení - 453 x 120 x 58 cm / 805 kg

Kód produktu: LG1885
Kategorie: Dřevěné domky
Šířka (vnější): 2,97 m
Délka (vnější): 4,47 m
Zastavěná plocha: 12,40 m2
Šířka dveří: 2,38 m
Výška dveří: 1,93 m
Výška stěny: 2,00 m
Výška (vnější): 2,70 m
Dveře: dvoukřídlé na pantech
Tloušťka stěny: 28 mm
Síla střechy: 19 mm
Střešní krytina (obsah dodávky): ne
Plocha střechy: 17,50 m2
Sklon střechy: 20o
Podlaha přibalena: ne
Okna (materiál prosklení): plexisklo
Zatížení střechy na sníh : 125 kg/m2
Výrobce: KARIBU
Hmotnost: 805 kg
Barva: dřevo
Doporučený počet bitumen. rolí na střechu (0,5x5 m): 9 ks
Doporučený počet balení stř. šindelů (po 3 m2): 7 ks
Doporučený počet bitum. rolí ke střešním šindelům (1x5 m): 2 ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: