Juta Jutadach SUPER 210

4 hodnocení
 
 

Vysoce difúzní robustní podstřešní membrána pro nížší sklony střech. Membrána je zdravotně nezávadná a recyklovatelná, odvádí vodní páry a tím zajišťuje vodotěsnost střechy. Membrána je vhodná pro kontakt s bedněním i tepelnou izolací.  Materiál je čtyřvrstvý určený na bedněné i nebedněné šikmé střešní konstrukce, které mohou být zatíženy silným větrem. Bližší informace naleznete v aktuálním Aplikačním manuálu JUTA. 

Dostupnost Skladem
Cena 28,93 Kč / m2 bez DPH
35 Kč / m2    
Výrobce Juta
Kategorie Stavební fólie
 
 

Plošná hmotnost: 210g/m2

Balení: role 75 m2

Materiál vhodný i v konstrukcích střech s velkými vzdálenostmi krokví nebo na plném podbití v šikmých střešních systémech skládaných pálených, betonových, vláknocementových, keramických a břidlicových krytin.

Funkce

Membrána Jutadach slouží jako doplňková paropropustná podstřešní izolace k ochraně podstřešních konstrukcí, tepelných izolací a podstřešních prostor před vlhkostí z deště a sněhu, před prachem a sazemi. Použití je možné tkaé jako větrozábrana před nepříznivými účinky větru. Vysoká paropropustnost umožňuje odvětrávání vodních par z vnitřního prostoru objektu.

Použití

Membrány jsou vhodné pro šikmé střešní konstrukce s krytinami pálenými, betonovými, vlákoncementovými, keramickými, břidlicovými nebo plechovými. Produkty Jutadach se hodí jako ochrana tepelných izolací při vnějším zateplování obvodových stěn objektů se skládaným obvodovým pláštěm. Membrána nesmí být vystavena UV záření, a to ani přes prosvětlovací tašku, okno, vikýř atd.

Montáž membrány Jutadach Super

Aplikace membrány je možná horizontálně i vertikálně, potištěnou stranou směrem ke krytině (exteriéru). Pokládá se od okapu směrem k hřebeni. Překrytí je minimálně 10 cm. Délková napojení se provádějí nad krokvemi. Membrány Jutadach se obvykle připevňují hřeby s plochou hlavou a dále zajišťují kontralatěmi vzdálenými 1-1,2 m od sebe (až 1,4 m pro Jutadach Master, Super a Thermoisol 2AP). Při pokládání pásů membrány nesmí dojít k jejich přepnutí nebo šikmému napnutí. Ve spodní části střechy je potřeba nalepit hranu membrány na okapničku. Pokud je u přesahu střechy směrem k okapu membrána podložena bedněním, nesmí zde vznikat rozdíl ve výšce mezi plochou membrány  na krokvích a na bednění. 

montáž jutadach2

Membránu Jutadach Super 210 je u sklonů střechy 10 – 15°nutné aplikovat na difuzní bednění a použít speciální spojovací a těsnící komponenty pro dosažení potřebné těsnosti. Přesahy je v tomto případě nutné slepit tmelem Jutadach Mastic Super. Všechna napojení a utěsnění prostupů provádějte páskou Jutadach TPK Super. Délková napojení se musí provádět pod kontralatěmi, které je vhodné utěsnit také tmelem Jutadach Mastic Super nebo páskou TPK Super.montáž jutadach

 

Hmotnost 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.