Tubusový světlovod FAKRO SLT s ohebným tubusem

7 hodnocení
 
Tubusový světlovod Fakro SLT zajišťuje přísun přirozeného světla dovnitř budovy, projasňuje interiéry a tím přispívá k úspoře elektrické energie. Je vhodný zejména do míst, kde není možné namontovat střešní či svislá okna.
Cena od 2 702 Kč / ks bez DPH
od 3 269,42 Kč / ks
Značka Fakro
Kategorie Světlovody
Zvolte variantu
Tubusový světlovod FAKRO SLT s ohebným tubusem Světlovody FAKRO: 350 mm Skladem 3 269,42 Kč / ks
2 702 Kč bez DPH
   
Tubusový světlovod FAKRO SLT s ohebným tubusem Světlovody FAKRO: 550 mm Na objednání 4 743,20 Kč / ks
3 920 Kč bez DPH
   
 
Tubusový světlovod s ohebným světlovodným tubusem SLT

 

Tubusový světlovod s ohebným světlovodným tubusem Fakro SLT

 

Světlovod s ohebným světlovodným tubusem SLT

POPIS

Tubusový světlovod SLT se skládá z: kopule, ohebného světlovodného tubusu délky 2,1 m, stropního rámu, prizmatického difuzéru a montážní sady.

 

Hlavní funkcí tubusového světlovodu SLT je zajistit přísun přirozeného světla dovnitř budovy. Použití tohoto typu světlovodu umožňuje přivést světlo do všech místností v budově, i do těch, ve kterých není možno namontovat střešní nebo svislá okna. Prostory beze světla jsou temné a nepohodlné. Jedná se např. o koupelny, šatny, chodby, schodiště nebo dokonce sklepy. Skrze tubusový světlovod proudí do budovy přirozené světlo a projasňuje interiéry. V dalších místnostech může tubusový světlovod hrát roli dalšího zdroje světla, čímž přispěje k úspoře elektrické energie.

 

Tubusový světlovod SLT přenáší světlonosným tubusem denní světlo dopadající na kopuli namontovanou na střeše. Sluneční paprsky se odráží od stěn ohebného tubusu s reflexní vrstvou a směřují směrem dolů na difuzér. Difuzér, který je namontován ve stropě pomocí stropního rámu, rovnoměrné rozptyluje sluneční paprsky a projasňuje místnost.

 

Tubusový světlovod lze díky přídavnému světelnému zdroji plnícímu funkci lampičky použít také během večera nebo v noci.

 

 

 

Charakteristika

  • tubusový světlovod se skládá z následujících částí: kopule, těsnícího lemování, světlovodného tubusu, prizmatického a průsvitného difuzéru a stropního rámu;
  • ohebný světlovodný tubus se umožňuje snadno vyhnout případným konstrukčním překážkám, což značně snižuje náklady a zkracuje dobu montáže. Maximální přípustná délka světlovodného tubusu o průměru 350 mm je 400 cm, o průměru 550 je 600 cm (nad 500 cm je nutno použít stabilizační prstenec);
  • speciální těsnící lemování zajišťuje těsnou a snadnou montáž;
  • tubusové světlovodu lze montovat ve střechách se sklonem 15°-60°nebo v plochých střechách;
  • dostupné jsou tři druhy těsních lemování: pro ploché střešní krytiny (s tloušťkou do 10 mm), pro profilované střešní krytiny (s tloušťkou do 45 mm) a pro vysoce profilované střešní krytiny (s výškou profilu do 90 mm);
  • 5letá záruční doba.

 

 

Průřez světlovodu SLT: 

Průřez světlovodu SLT

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o našich zásadách zpracování souborů cookies naleznete ZDE.