Proč vybrat na střechu plastovou střešní krytinu?

 

Pryč jsou časy, kdy střešní krytinu tvořil eternit, hliníkové desky či pálené tašky. V dnešní době se čím dál víc snažíme žít ekologicky, a díky tomu roste také obliba plastových krytin. Plastové krytiny jsou vyráběny recyklací plastů z automobilového průmyslu, kabelových izolací a PET lahví, a dokáží tak imitovat prakticky kterýkoliv běžně dostupný střešní sortiment. Recyklovaný materiál je dále v procesu výroby obohacován o aditiva, který zaručují krytině stálobarevnost a ochranu před UV zářením a snižuje tak jejich hořlavost.

Kupříkladu firma Capacco či Ekoternit vyrábí krytiny ve tvaru a velikosti odpovídající původní eternitové šabloně, která byla v minulosti hojně využívaná, ta však obsahuje karcinogenní azbest. Starou eternitovou krytinu plnou azbestu můžete tak nahradit recyklovanými plasty.

pokladka_Capacco

Výhody plastové krytiny

A jaké jsou výhody plastové krytiny? V prvé řadě volbou střešní krytiny z recyklovaného plastu podpoříte celosvětový boj s plastovým odpadem. Mezi další výhody patří hlavně nižší cena i hmotnost plastové střešní krytiny, a to proto, že využitím recyklátu klesají i náklady výrobní. Navíc při užití krytin v běžných podmínkách jsou prakticky nezničitelné. Firma Capacco a Ekoternit vyrábí střešní krytiny, které svým probarvením a strukturou povrchu imitují přírodní břidlici, která je považována za exkluzivní materiál. Na rozdíl od plastové krytiny by ovšem břidlicová střecha byla náročná jak cenově, tak na únosnost konstrukce krovu.

Plastové střešní krytiny dobře odolávají vysokým teplotám v létě, a i velmi nízkým teplotám v zimních měsících. Krytina je také odolná vůči působení UV záření, dešti, krupobití, a také na nich není možné uchycení a růst mechů.

Nabídku našich plastových krytin naleznete zde: https://www.milpe.cz/plastova-krytina/

Břidlice

Autor článku: 

Stavební expert Ing. Barbora Gatnarová