Ochraňte svůj majetek s protipožárními schody Fakro

 

Půdní prostory jsou častým ohniskem požárů v domě. Na půdě skladujeme staré věci - textilie, starý nábytek nebo třeba knihy. Většinou velmi hořlavé věci jsou ve společnosti zastaralé elektroinstalace nebo přehřívajícího se topení nebezpečnou kombinací. V podkroví si navíc vznikajícího požáru většinou nikdo včas nevšimne. Chraňte se před rychle se šířícími plameny s protipožárními schody Fakro LWF 45.

Požár se v pokročilém stádiu na půdě rozšíří velmi rychle a většinou nezbývá než volat hasiče. Můžete však ohni zabránit v rozšíření do dolní části svého domu. Právě v tom vám pomůžou speciální protipožární schody Fakro LWF 45.

Poklop odolá plamenům

Půdní schody LWF 45 svou cenou nijak výrazně nepřevyšují ostatní modely. Nabízejí však nadstandardní ochranu proti ohni. Speciální poklop má třídu EI=45min podle normy požární odolnosti EN 13501-2. To znamená, že dokáže odolávat přímému ohni 45 minut. Výrazně tak snižuje rychlost šíření požáru

Poklop je vyrobený z ohnivzdorných materiálů. Součástí je i trojvrstvé těsnění po obvodu poklopu, které při vystavení extrémním teplotám zvětšuje svůj objem a zaručuje tak dokonalou těsnost. Tím pádem se nešíří ani kouř do ostatních částí domu.

Díky těsnění mají schody také skvělé termoizolační vlastnosti a nepouštějí chlad z podkroví do obytné části.  

Robustní žebřík zaručuje stabilitu

Vysoce kvalitní borovicové dřevo a šířka žebříku poskytuje vysokou stabilitu při používání. Žebřík unese až 160 kg. Zároveň je ale poklop žebříku bezpečný, díky speciálnímu mechanismu otevírání, který při úplném rozevření drží poklop v poloze, která zabraňuje nebezpečnému přibouchnutí a poskytuje spoustu prostoru pro používání schodů.

K bezpečnosti přispívají i drážky na jednotlivých schůdcích, které vás nenechají uklouznout, bezpečnostní madla a protiskluzové patky, díky kterým schody „nejezdí“ po podlaze. Všechno vybavení je v základní výbavě schodů LWF 45.

Skládací konstrukce žebříku se skládá ze tří částí a můžete si vybrat z několika velikostí podle typu místnosti a otvoru do podkroví.

Schody jsou vhodné do prostor, kde jsou normami vyžadované speciální protipožární schody, ale i do obyčejných domů, kde mohou sehrát důležitou roli při záchraně vašeho majetku před požárem. Schody LWF 45 objednávejte zde.