Vyberte si ty správné půdní schody

Vyberte si ty správné půdní schody

Vestavěné schody udělají každou cestu na půdu a z půdy jednodušší, rychlejší a bezpečnější. Díky půdním schodům se z vaší nepoužívané prachem zanesené půdy stane užitečný odkládací nebo obytný prostor používaný každý den. Jak ale vybrat správné schody pro vaši půdu? Čtěte dál.

Instalace schodů je dnes opravdu jednoduchá a zvládnou ji dva lidé za pár hodin. Jediným problémem, který musíte vyřešit tak zůstává, které schody si vybrat.

Otvor a schody musí pasovat

Půdní schody Fakro se konstruují tak, aby využívaly už hotových otvorů v podlaze půdy. Vždy si před nákupem rozměry půdního otvoru změřte a při výběru schodů se dívejte, pro jaký otvor jsou přizpůsobené.

Je možné, že pro vaše vysněné schody budete muset otvor trochu přizpůsobit. V takovém případě zjistěte, z jakého je podlaha na půdě materiálu a jestli je úprava otvoru ve vašich silách. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, zavolejte si odbornou pomoc.

Důležitá je také výška místnosti a schodů, která musí odpovídat. Zároveň se ujistěte, že spodní část schodů bude spočívat v bezpečné části místnosti a umožní dostatek místa pro pohyb. Nebezpečné mohou být například další schody dolů v blízkosti nebo ostré hrany nábytku.

Změřte výšku a váhu

Výška žebříku je logicky nejdůležitějším faktorem při jeho koupi. Ujistěte se, že jste správně změřili výšku mezi podlahou a stropem, ve kterém je otvor.

Čím těžší žebřík bud, tím větší bude jeho nosnost, ale zároveň bude o něco těžší jeho stáhnutí dolů. Pořiďte si vždy takový žebřík, který bez problémů unese nejtěžší osobu, která jej bude využívat plus nejtěžší náklad, který bude moci nahoru nést (hlavně v případě, že půdu používáte jako skladový prostor).

Vyberte vhodný materiál

Půdní schody Fakro jsou dostupné ve třech materiálových provedeních – kovové, dřevěné a hliníkové. Kovové žebříky jsou odolnější a stabilnější a vydrží déle v místnostech, kde je problém s vlhkostí.

Výhodou dřevěných žebříků je hlavně jejich lehkost. A pokud nečelí vysoké vlhkosti a dalším negativním podmínkám, vydrží stejně dlouho.

Aby se vám schody líbily

Předností půdních schodů Fakro je, že si můžete vybrat z celé řady typů. Zvolte si provedení, materiál nebo druh poklopu, který vyhovuje celé rodině.

  • Typ schodů - skládací nebo vysouvací – Základní typy konstrukcí žebříků. Vyberte si podle toho, kolik máte pro schody v místnosti prostoru a jestli se schody budou manipulovat i starší členové domácnosti. Dalšími méně používanými typy jsou stacionární schody se speciálním vysouvacím mechanismem někdy nazývaným „concertina“, který je skvělý pro menší půdní otvory.

 

  • Strmost schodů – Půdní schody Fakro jsou dostupné v různých úhlech, ve kterých se chodí nahoru a dolů. Opět záleží na tom, kdo bude po schodech chodit a kolik na ně máte místa.

 

  • Bezpečí – Půdní schody Fakro jsou velmi bezpečné. Díky nadlehčovacím mechanismům nehrozí nebezpečí při manipulaci se schody, protipožární poklopy zase zaručí, že se požár přes poklop do obytné části domu jen tak nedostane. Bezpečnost schodů ještě zvýšíte s příslušenstvím Fakro.

 

Schody, které vám ušetří peníze

Jednou z nejdůležitějších výhod půdních schodů Fakro je jejich dokonalý systém těsnění, který je skvělý pro půdní schody, které spojují vytápěné místnosti se studenou půdou. Nepustí studený vzduch do teplé místnosti a naopak teplo nebude zbytečně unikat a vaše peněženka ušetří.

-