Difúzní folie Juta Jutadach 135

Asi si celá spousta z vás klepe na čelo v případě, kdy je řeč o tom, že střešní folie je nezbytnou součástí každé střechy. V dobách, které sahají například o 15 až 20 let nazpět, nikdo neměl ani ponětí o tom, že je tato folie pro střechu důležitá a jaké jsou její zásadní vlastnosti, určující budoucnost celé střechy. Dnes, kdy je ovšem stavebnictví ve značném pokroku a kdy se například valná většina šikmých střech nestaví pouze jako takzvané větrané půdy, nýbrž jako bungalov či dokonce obytné podkroví, je takzvaná doplňková hydroizolační vrstva, naprostou nezbytností. Své o tom jistě ví i kvalitní difúzní folie Juta Jutadach 135 která chrání podkrovní prostory a dokonale tepelně izoluje.  

 

Folie, která je zdravotně nezávadná a recyklovatelná

Difúzní folie Juta Jutadach 135, stoprocentně recyklovatelná a rovněž i naprosto zdravotně nezávadná. Membrána této folie zajišťuje maximální vodotěsnost střechy a dokonale odvádí vodní páru. Třívrstvý materiál je navíc určen jak na bedněné, tak i nebedněné šikmé střešní konstrukce, jenž v žádném případě, nejsou zatíženy extrémními poryvy větru. Je tedy naprosto pasé, do jakého střešního systému budete danou membránu instalovat. Poradí si totiž jak se střešním systémem betonových, skládaných pálených, břidlicových či keramických krytin. Její použití je vhodné ovšem i na vertikální konstrukce stěn, kde je použití vhodné zejména jako takzvaná větrozábrana.

 

Chyba v instalaci podstřešní folie může mít fatální následky

Podstřešní folie plní svou funkci na výbornou zejména tehdy, je-li správné instalována. Proto, aby střešní plášť fungoval na jedničku, je tedy třeba zvýšené obezřetnosti při výběru této folie. Pokud se ve vašich plánech objeví zmínka o tom, že byla použita například difúzní folie Juta Jutadach 135 a nebylo tomu tak, což znamená, že byla folie nahrazena některou z „východních“ nekvalitních výrobků, může dojít k nepříjemným důsledkům. V nejhorším případě vám bude vlivem nekvalitního materiálu zatékat až do samotného objektu a vás bude čekat výměna nekvalitní folie za naprosto novou a se zaručenou kvalitou. Tyto nepříjemnosti ovšem nejsou zdaleka ničím neobvyklým, tudíž je třeba mít vždy oči otevřené dokořán.

1142-3