Představujeme výrobce ROOFLITE. Kvalita za dostupnou cenu!

rooflite_logo2


Střešní okna RoofLITE+ vyrábí společnost Altaterra Kft., která je součástí dánského koncernu VKR Holding A/S, jenž po více než 80 let určuje trend ve výrobě a distribuci střešních oken. Díky tomuto zázemí je možné vzájemně čerpat a sdílet mnoho hodnot se sesterskou společností VELUX.

Okna RoofLITE+ jsou vyráběna v Evropě, splňují přísné standardy kvality a jsou univerzálně využitelná pro střechy se sklonem 15-90°. Filozofií značky RoofLITE+ je nabídnout zákazníkům nejnižší možné ceny, a to díky omezení investic do reklamy a propagace.

Co zvážit při výběru střešního okna?První věcí, kterou je třeba rozhodnout, je způsob užívání podkrovního prostoru. V případě neobývaného a nevytápěného podkroví je vhodnou variantou střešní světlík. Řešením ze sortimentu RoofLITE+ je velmi oblíbený střešní světlík Fenstro, zajišťující dostatečný přísun denního světla a čerstvého vzduchu. V případě obývaného podkroví je nutné zvolit střešní okna. 

 ŘEŠÍTE REKLAMACI

Dále je nezbytné zvolit preferovaný materiál, z nějž je střešní okno vyrobeno. Na výběr jsou dvě varianty – buď přírodní dřevo, nebo stále oblíbenější bílý plast. Dřevěné střešní okno zútulní Váš interiér, ovšem vyžádá si pravidelnou údržbu v podobě nátěru lakem či barvou. Druhou možností – v České republice stále více upřednostňovanou – jsou plastová střešní okna s minimálními požadavky na údržbu a s dlouhou životností, ideální i pro místnosti se zvýšenou vlhkostí. V tomto směru je nutno poznamenat, že plastová okna představují větší ekologickou zátěž.


BH-00003337-FB-INSTA1080 4

Dalším velmi podstatným faktorem je zasklení. Kvalitní zasklení vám zaručí nejen výborné tepelně-izolační vlastnosti, ale přispívá ke snížení rizika případné kondenzace vodních par, které jsou absorbovány ve vzduchu, na povrchu skla. Za ideální hodnotu součinitele prostupu tepla sklem (Ug) je považována hodnota 0,8 W/m2.K, kterou nabízí střešní okna RoofLITE+ v řadě TRIO. Tato okna jsou vybavena energeticky úsporným trojsklem, které – jak ukazuje současný vývoj poptávky – se stává novým standardem v požadavcích na zasklení střešních oken a optimálním řešením s širokým uplatněním. Na výběr je model TRIO PINE v konstrukčním provedení z přírodního dřeva a model TRIO PVC z bezúdržbového bílého plastu.

Praktickou otázkou je způsob otevírání střešního okna. Nejvíce využívaná jsou kyvná střešní okna, mezi něž se řadí všechny modely řady RoofLITE+. Všechna střešní okna RoofLITE+ jsou vybavena středovým závěsem (závěsy jsou namontovány v polovině výšky okna) spolu s ovládací klikou u základny rámu, takže okno se snadno a pohodlně používá. Spodní ovládací klika okna má dvě ventilační polohy, které umožňují přívod čerstvého vzduchu do místnosti bez nutnosti otevření okna.

Co je vše potřeba k montáži střešního okna?


S nákupem střešních oken je současně klíčové neopomenout potřebné doplňky. Nezbytnou součástí montáže je lemování. RoofLITE+ nabízí různé druhy lemování (univerzální UFX, specializovaná lemování pro ploché a profilované krytiny), jejichž volba závisí na typu střešní krytiny, do níž je střešní okno montováno. Správné použití originálního lemování zajistí dokonale těsný spoj mezi oknem a střechou a je nutnou podmínkou pro uplatnění desetileté záruky! Odpovídající montážní sada, která představuje volitelné příslušenství a která se skládá z manžety z paropropustné fólie společně s pěnovým tepelně izolačním rámem, však bývá často opomíjena, ačkoliv její správná aplikace zajistí 100% vodotěsné napojení na podstřešní fólii, zlepší tepelně-izolační vlastnosti celého okna a navíc významně zrychlí a usnadní vlastní montáž.

Další doplňky jako např. zatemňující rolety DUA, venkovní markýzy MIA, určené proti nadměrnému přehřívání místností během horkých slunečných dnů, či ovládací teleskopická tyč pak výrazně přispějí ke zvýšení vašeho komfortu bydlení. Pokud jde o stínící doplňky, můžeme dle našich zkušeností potvrdit, že většina zákazníků, kteří si je nepořídí zároveň s koupí vlastních oken, se pro ně postupně vrátí. Na stínící funkci je záhodno myslet včas a příslušné doplňky poskytující světelnou pohodu zakoupit současně se střešním oknem.

Bližší informace a kompletní přehled výrobků najdete na stránkách www.roofliteplus.com