Na výměnu střešního okna i s dotací!

 

Výměna střešních oken zároveň i se zateplením? 

Ano! Kombinujte a získejte až 650 000 Kč

Program Nová zelená úsporám- renovujte dům nebo podkroví s touto dotací na zateplení. Tato možnost je ideální pro všechny, které trápí vysoké účty za energie. Snižujte efektivně své výdaje na vytápění s podporou státu. Čím vyšších úspor dosáhnete, tím vyšší bude vaše dotace.

Čím víc tepla necháte utíkat z domu ven, tím víc budete muset topit. Řešením je investice do moderních střešních oken a dalších výrobků, které zlepšují tepelnou izolaci. Na snížení účtů za energie navíc můžete čerpat státní podporu z programu Nová zelená úsporám nebo Nová zelená úsporám Light. Ať už stavíte nový rodinný dům, nebo rekonstruujete starý, investice do střešních oken s nízkoenergetickým trojsklem se vám vždycky vyplatí.

Na co dotaci můžete čerpat?

Na výstavbu nebo nákup nového rodinného domu s velmi nízkou energetickou náročností. Protože všechny novostavby dnes podléhají přísným požadavkům na energetickou účinnost, pro přiznání dotace je nutné splnit nadstandardní kritéria. Zpravidla je třeba využívat energii z více obnovitelných zdrojů a zároveň stavět z vysoce kvalitních materiálů. Na zateplení stávajících rodinných domů či rekreačních objektů včetně výměny oken a dveří. Mezi uznatelné náklady patří i stavební práce jako bourání nebo montáž oken. Podívejte se, jak jednoduše výměna střešního okna probíhá

 

Kolik peněz můžete získat?šipka (1)

Polovinu z oprávněných výdajů a nejvýše 650 000 Kč. 

Částka závisí na ploše zateplované konstrukce a dosažených energetických parametrech.

Na výměnu oken lze získat dotaci až 3 800 Kč/m2.            

Jaká okna si nejlépe vybrat ?   

Vhodné je vybrat si moderní okna s trojsklem a co nejlepšími tepelněizolačními vlastnostmi.   

Doporučujeme střešní okna z kategorie VELUX Premium se zasklením 62, která mají Uw = 0,92 W/m2K a při zapuštěné montáži pouze Uw = 0,85 W/m2K. Podívejte se na Uw hodnoty různých výrobků VELUX.

Ještě náročnějším požadavkům vyhoví střešní okno certifikované pro pasivní domy

Součinitel prostupu tepla celým oknem by měl být maximálně Uw = 1,0 W/m2K. Nutná je tzv. zapuštěná úroveň montáže, kdy je střešní okno usazeno hlouběji do střešní konstrukce. 

Ještě náročnějším požadavkům vyhoví střešní okno certifikované pro pasivní domy.

Výrobky VELUX splňující podmínky programu NZÚ

Náš tip

Doporučujeme okna VELUX Standard Plus, která mají Uw = 1,0 W/m2K při nezapuštěné montáži.

Při zapuštěné montáži pouze Uw = 0,94 W/m2K. 

stínění (1)Jsou možné dotace i na stínění? ANO!

Pro dotaci na venkovní stínící techniku, která mimo jiné v létě zabraňuje přehřívání interiéru a šetří tak náklady na klimatizaci lze žádat v kombinaci s dotací na zateplení. 

Na venkovní rolety či markýzy můžete získat dotaci 1 000 Kč/m2 stíněného okna a při inteligentním řízení (např. systémem VELUX Active) dokonce 1 500 Kč/m2 plochy okna.

Jak mám postupovat?

Na stránkách novazelenausporam.cz najdete seznam energetických specialistů, kteří mohou provést definitivní výpočet potřebný pro posudek energetické bilance. Žádost o dotaci se podává elektronicky, k použitým výrobkům VELUX stačí přiložit prohlášení o vlastnostech výrobku. Orientační výši dotace zjistíte taktéž na těchto stránkách pomocí dotační kalkulačky.

Připadá vám to složité? Řekněte nám o svém projektu více a my vás rádi provedeme celým procesem! 

Rychlá výměna střešních oken?

Výměnou střešních oken s lepšími izolačními vlastnostmi snížíte své účty za energie. Pokud patříte mezi seniory nebo nízkopříjmové domácnosti, můžete využít dotaci Nová zelená úsporám light. Tím získáte příspěvek na výměnu střešních oken.

Čím prosvětlit dům s plochou střechou?

Nízkoenergetickými světlíky VELUX nové generace se součinitelem prostupu tepla již od Urc,ref300 = 0,55 W/m²K. Díky solárním ziskům mají tyto světlíky na energetickou bilanci domu vždy pozitivní dopad.